O hodowli

Koty budziły moje zainteresowanie od dziecka. Najpierw były to zabawki-pluszaki, później prawdziwe zwierzęta.

W 2000 roku przybyła do nas pierwsza norweska koteczka z hodowli U’Lidy. Była to Diva U’Lidy*Pl czarna szylkretka. W 2004 roku niespodziewanie odeszła w tragicznych okolicznościach. Pozostał po niej miot kociąt urodzonych w 2003 roku na literę A. W czerwcu 2004 roku pojawiła się u nas Lori U’Lidy*Pl czarna srebrzysta szylkretka pręgowana klasycznie.

Koty norweskie leśne urzekły mnie swoim wdziękiem i klasą. Są piękne zwłaszcza w zimowym futrze, niezależne i dumne. Potrzebują kontaktu z człowiekiem a jednocześnie nie narzucają się. Są zawsze blisko, obok. Charakterystyczną cechą jest robienie przez nich tzw. baranków i „noski-noski”. Koty norweskie są bardzo inteligentne, przez co łatwo nawiązują kontakt. Można też nauczyć je chodzenia na smyczy.

Hodowla kotów norweskich leśnych (Norwegian Forest Cats Cattery) Kamik*Pl istnieje od 2000 roku. Jest to niewielka domowa hodowla. Koty mieszkające z nami mają bliski kontakt ze wszystkimi domownikami. Koty norweskie to pół długowłosa rasa naturalna (NFO). Szybko i trwale przywiązują się do człowieka, nie sprawiają kłopotów w życiu codziennym. Hodowla jest zarejestrowana w Stowarzyszeniu Miłośników Kotów Cat Club Animals w Bydgoszczy członka Federacji Felis Polonia. Felis Polonia działa pod patronatem FIF-e (Federation Internationale Feline). Wszystkie kocięta posiadają rodowody.

Obecnie (październik 2014r.) dostępne są dwie koteczki Nila i Nelli urodzone 20 maja 2014r. Zapraszam do zakładki „Kocięta” .